profesjonalna dezynfekcja zwalczanie koronawirusa

Dezynfekcja miejsc publicznych na terenie Śląska – stop koronawirusom!

Koronawirus oznaczony skrótem SARS-CoV-2 wywołuje groźną chorobę COVID-19, której przebieg przypomina zespół ostrej niewydolności oddechowej (SARS).

Objawami zakażenia są gorączka, kaszel, problemy z oddychaniem, duszności, ogólne zmęczenie i osłabienie. Nosiciele koronawirusa w początkowej fazie infekcji często nie miewają żadnych oznak choroby, co tylko zwiększa zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa. 

To co my jako doświadczona firma DDD jesteśmy w stanie Państwu zaproponować to profesjonalne zabiegi dezynfekcyjne. Mają one na celu skuteczne zwalczanie wszelkich bakterii, grzybów oraz wirusów, w tym wirusy grypy i koronawirusy

 

Dlaczego dezynfekcja ma znaczenie?

Wszyscy dobrze wiemy, że ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych wzrasta wraz z brakiem przestrzegania podstawowych zasad higieny. Dlatego podstawą jest częste mycie rąk przy użyciu mydła i wody lub preparatów na bazie alkoholu. 

Jednak patogeny mogą osadzać się również na powierzchniach, których dotyka osoba zarażona. Dlatego dezynfekcja naszego najbliższego otoczenia staje się kluczowa w sytuacjach zagrożenia epidemicznego. O ile łatwiej jest nam zadbać o dezynfekcję powierzchni w naszych domach, to o tyle trudniej panować nad sytuacją w miejscach, w których przewija się dużo osób.

Firma Ratapest posiada odpowiedni sprzęt, środki oraz wiedzę do tego, aby skutecznie przeprowadzać zabiegi dezynfekcyjne w biurach, siedzibach firm, na halach produkcyjnych we wszystkich miastach na Śląsku.

Dzięki dezynfekcji szybko i efektywnie uporamy się z wirusami i innymi drobnoustrojami. Szpitale, przychodnie, szkoły i przedszkola, sale zabaw czy publiczne autobusy i pociągi mogą stać się w końcu bezpiecznym miejscem, wolnym od wirusów.

Metody dezynfekcji: jak i gdzie dezynfekujemy?

W celu uzyskania jak najlepszych efektów dobór metod i preparatów dostosowujemy zawsze indywidualnie do Państwa potrzeb.

Do najczęściej stosowanych metod przy dezynfekcji koronawirusa zaliczamy:

  • ozonowanie – metoda idealna do zastosowania w mniejszych pomieszczeniach (np. niewielkie biura, autobusy, autokary, niewielkie pomieszczenia w szkołach i przedszkolach). Ozonowanie to metoda ekologiczna i bardzo efektywna, czynnikiem biobójczym jest ozon),
  • zamgławianie ULV – metoda polecana przy dużych powierzchniach (np. hale produkcyjne, sale gimnastyczne, szpitale, kina, kościoły i duże zakłady pracy). Przy tej metodzie stosujemy preparaty zarejetstrowane na zwalczanie wirusów SARS oraz wirusów otoczkowych i bezotoczkowych. Preparaty są bezpieczne, nie wymagają zmywania, a okres karencji jest bardzo krótki.

Zespół Ratapest posiada duże doświadczenie w przeprowadzaniu dezynfekcji w miejscach publicznych. Warto przeprowadzać zabiegi w miejscach, w których następuje największe nagromadzenie bakterii i wirusów. 

Zalecamy wykonywanie dezynfekcji koronawirusa m.in.:

  • w szpitalach i przychodniach,
  • w szkołach i przedszkolach,
  • w kościołach,
  • w zakładach pracy i na liniach produkcyjnych,
  • w publicznych autobusach, pociągach i autokarach,
  • w domach opieki, starości i domach dziecka.
zwalczanie koronawirusa

Dezynfekcja w Pszczynie i innych śląskich miastach – przegląd usług specjalistycznych

Sprzątanie miejsc nietypowych

Bez względu na to, czy planują Państwo zakup wiekowego domu, czy zwyczajnie w tym aktualnym jest miejsce szczególnie mocno zanieczyszczone – warto zgłosić się do nas, abyśmy profesjonalnie zajęli się dezynfekcją danego obszaru.

Likwidacja alergenów

Liczba alergików z roku na rok jest niepokojąco większa. Wychodząc naprzeciw potrzebom, poszerzyliśmy naszą ofertę o zabieg Allergoff®PRO, którego skuteczność w zneutralizowaniu alergenów kurzu domowego została naukowo potwierdzona.

Dezynfekcja po zgonie

Nasze usługi obejmują również realizację profesjonalnej dezynfekcji i uporządkowania miejsca śmierci osoby bliskiej. Jeśli borykają się Państwo z tak trudną sytuacją, dobrze jest oddać ją w pracę specjalistów, którymi jesteśmy.

Dezynfekcja samochodów

Po nabyciu samochodu używanego warto dokonać jego kompleksowej dezynfekcji. Troski o bezpieczeństwo własne i przyszłych pasażerów pojazdu nigdy za wiele – z przyjemnością zajmiemy się tym w sposób profesjonalny i skuteczny.

Odgrzybianie i osuszanie mieszkań

Jeśli zostali Państwo dotknięci skutkami powodzi, czy też zmagają się Państwo z uporczywym występowaniem pleśni – jesteśmy do dyspozycji. Posiadamy wszystkie niezbędne narzędzia, które pozwalają nam zająć się tym w specjalistyczny sposób.

Ozonowanie

Jeśli są Państwo przeciwni stosowaniu chemii w usługach dezynfekcji, jednak potrzeba pozbycia się nieprzyjemnych zapachów i drobnoustrojów z domu jest faktem – zachęcamy do skorzystania z ekologicznej oferty ozonowania.

Call Now ButtonZadzwoń teraz