Choroby roznoszone przez ptaki

Ptaki bytujące szczególnie blisko siedzib ludzkich, a także miejsc, w których spędzamy wolny czas, narażają nas na choroby. Są to zwłaszcza gruźlica, ptasia grypa, choroby wywoływane przez bakterie Salmonelli, Yersinii i wiele innych.

Ich suche odchody, piórka, resztki naskórka są silnym alergenem i mogą powodować reakcje u osób uczulonych.

Szkody w budownictwie

W miejscu bytowania ptaki zanieczyszczają swoimi odchodami, jedzeniem i resztkami pierza całe otoczenie. Jest to szczególnie uciążliwe, jeśli bytują na dachach, elewacjach, w rynnach, na gzymsach. Mogą je uszkadzać, zatykać; a jeśli populacja ptaków jest duża – w krótkim czasie następuje konieczność wyremontowania zabrudzonych obiektów.

Co proponujemy?

Proponujemy zamontowanie kolców – nierzadko są one jedynym sposobem na trwałe wypłoszenie ptaków z otoczenia. Wystarczy zamontować je w sposób uniemożliwiający ptakom siadanie, aby elewacje, gzymsy i parapety na zawsze były wolne od nich.

Gęstość ułożenia kolców jest przez nas dobierana w zależności od częstości występowania ptaków i skali problemu. Im więcej ptaków, tym gęściej układamy kolce. Także kąt nachylenia kolca do podłoża jest przez nas dobierany indywidualnie. Dotyczy to również odległości kolca od np. okna. Czasem koniecznie jest zamontowanie dwóch rzędów kolców. Wszystko po to, aby sprytne ptaki nie wykorzystały kawałka wolnej przestrzeni na zadomowienie się. Inaczej cały zabieg poszedłby na marne.

Stosujemy także żele – to substancje, które nie są trujące dla ptaków, ale dzięki lepkiej konsystencji skutecznie je odstraszają. W użyciu są także siatki – znakomite do użycia na np. obiektach zabytkowych, i inne odstraszacze. Wyboru odpowiedniej metody dokonujemy po oględzinach i przeanalizowaniu sytuacji.

Zalety naszych metod

Metody te uniemożliwiają bytowanie ptakom, przez co zmuszają je do znalezienia innych miejsc. Nie jest to działanie na ich szkodę, kolce i siatki nie ranią ich i nie zabijają. Niedopuszczalne jest samodzielne zdejmowanie gniazd, zwłaszcza jeśli znajdują się w nich pisklęta, a założenie kolców i siatek uniemożliwia zakładanie gniazd. Problem więc przestaje istnieć.

Call Now ButtonZadzwoń teraz