Deratyzacja a prawo – na kim spoczywa obowiązek?

Każdy właściciel domu, bądź zarządca nieruchomości jest prawnie zobowiązany do zadbania o deratyzację, gdy jest to konieczne w kontekście zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców. Nie jest więc tak, że likwidacja gryzoni w Sosnowcu, czy na terenie innego, śląskiego miasta jest jedynie zadaniem właścicieli komercyjnych lokali, czy osób odpowiedzialnych za obszary publiczne.

Jeśli Państwa nieruchomość stanie się siedliskiem gryzoni – są Państwo prawnie zobowiązani do zaradzenia sytuacji – zgłaszając się do profesjonalistów. Jeśli chodzi o skuteczne usuwanie szczurów, myszy, czy innych gryzoni: służymy pomocą!

 

Skuteczna deratyzacja na Górnym Śląsku

Gdy gryzonie stają się problemem – warto wiedzieć, do kogo się zgłosić po pomoc. Nasza firma świadczy na terenie śląska usługi z zakresu deratyzacji. Realizując tępienie szczurów w Chorzowie i innych miastach województwa – radzimy sobie z tym zadaniem doskonale, spełniając tym samym wymogi prawne.

Jednak warto podkreślić, iż działania prewencyjne są zawsze lepsze niż walka z problemami istniejącymi – także, gdy w grę wchodzi deratyzacja myszy i innych gryzoni. Na nasz zespół można liczyć na każdym etapie walki z tymi szkodnikami.

Deratyzacja szczurów i innych gryzoni – robimy to skutecznie!

Dobrze przemyślana strategia działań deratyzacyjnych jest kluczem do jej skuteczności. Jeśli to zwalczanie gryzoni w Będzinie, czy na terenie innego, śląskiego miasta zostanie zlecone właśnie naszej firmie – mogą mieć Państwo pewność, że zastosowane zostaną wyłącznie skuteczne środki.

Deratyzacja szczurów i myszy w naszym wykonaniu to:

  • przegląd obszaru skażonego – kątem ew. dróg ucieczki gryzoni,
  • wyłożenie trutki i jej prawidłowe oznaczenie,
  • obserwacja trutki i jej uzupełnianie w razie potrzeby,
  • likwidacja szczurów (myszy) po ich śmierci.

Gwoli ścisłości, warto przypomnieć, że mówiąc o szczurach i myszach – mamy do czynienia z niezwykle inteligentnymi stworzeniami, a to wymaga podjęcia odpowiednich środków, metod i działań. Jeśli chodzi o tępienie szczurów – nasza firma jest doświadczona, dlatego w tej kwestii jak najbardziej można nam zaufać.

 

Deratyzacja na Śląsku – nie tylko odszczurzanie

Nierzadko pozbycie się szczurów to dopiero początek szeregu zadań, które należy podjąć, aby obszar dotknięty szkodami z ramienia gryzoni został właściwie oczyszczony i tym samym – bezpieczny dla domowników.

Zachęcamy tym samym do zapoznania się z usługami, które pozostają w ścisłym związku z deratyzacją, a równocześnie to kolejne pola specjalizacji naszej firmy. Mowa o czynnościach, takich jak:

  • zwalczanie pluskiew, meszek, kleszczy,
  • sprzątanie nietypowych miejsc (mogących być siedliskiem gryzoni).

Do wyżej wymienionych dochodzi również monitoring DDD. To bardzo ważny etap deratyzacji, który pozwala na podejmowanie działań związanych z profilaktyką antyszkodnikową. Zlecając monitoring naszej firmie można mieć pewność, że posiadana nieruchomość będzie wolna od szkodników, a nawet jeśli pojawią się jakieś znamiona ich obecności – szybko na nie zareagujemy.

Call Now ButtonZadzwoń teraz