Profesjonalne zwalczanie kleszczy na terenie Górnego Śląska

Te małe pajęczaki stanowią bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Dorosły kleszcz posiada 4 pary odnóży, podobnie jak pająki. Jako wysoce wyspecjalizowany organizm, bardzo łatwo adoptuje się do otoczenia. Jest pasożytem i podobnie jak komar, odżywia się krwią. Ale co ciekawe, w odróżnieniu od komara, kleszcz potrzebuje o wiele więcej pożywienia. Zdarza się, że na swoim żywicielu żeruje do kilkunastu dni, dlatego też chętnie przytwierdza się do miejsc ciepłych i miękkich na ciele swojej ofiary – tam może się mocno przyczepić, a okazjonalne drapanie na nic się zda.  

Kleszcz posiada wyspecjalizowany aparat gębowy, dzięki któremu wcina się w skórę żywiciela, a kolejno tworzy otwór w ukrwionej tkance i pobiera krew. „Żądło” kleszcza posiada niewielkie kolce, dzięki którym mocno przytwierdza się do ciała ofiary. Dlaczego więc nie czujemy samego momentu wkłucia się kleszcza? Z prostej przyczyny – jego ślina zawiera miejscowy środek znieczulający. 

Kleszcze występują w całej Europie, zamieszkują skraje lasów, polan i puszcz, ponadto łąki, miejskie parki i przydomowe ogródki. Są bardzo niebezpieczne, a na ich atak narażeni jesteśmy wszędzie – zwykłe biwakowanie, jazda na rowerze, spacer po lesie czy przebywanie w miejscach, gdzie roślinność sięga do kostek i kolan – wszędzie tam możemy natknąć się na kleszcze. Dlatego bądźmy czujni, a przy okazji zadbajmy o nasze najbliższe otoczenie. Firma Ratapest zajmuje się zwalczaniem kleszczy na terenie całego Śląska (Tychy, Katowice, Żory, Rybnik, Będzin, Tarnowskie Góry i inne).

 
Kleszcze – dlaczego są niebezpieczne?
Jako doświadczona w zwalczaniu kleszczy firma, mamy świadomość zagrożeń, jakie niesie za sobą spotkanie z tymi pajęczakami. Kleszcze przenoszą bowiem bardzo groźne choroby, które zagrażają zdrowiu i życiu człowieka – kleszczowe zapalenie mózgu, boreliozę, babeszjozę czy bartonelozę. 
Jedną z najbardziej znanych chorób jest wspomniana borelioza, która objawia się gorączką, silnymi bólami głowy, często też wymiotami i rumieniem w miejscu ukąszenia. Powikłania po boreliozie mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian w układzie krążenia, mogą powodować zaburzenia psychiczne i neurologiczne. Często choroba ta nie daje od razu objawów, jest ciężka do zdiagnozowania, co niestety nie działa na naszą korzyść. 
 
kleszcze jak zwalczyć

Profesjonalna dezynsekcja kleszczy Śląsk – cena, którą warto ponieść!

Tylko profesjonalna dezynsekcja kleszcze przyniesie prawdziwe efekty! Być może zastanawiają się Państwo, czy przeprowadzenie zabiegów zwalczających kleszcze faktycznie ma sens? Warto wiedzieć, że te groźne pajęczaki mnożą się w ekspresowym tempie, ponadto łatwo dostosowują się do otoczenia, do niesprzyjających warunków, są odporne na głód i szybko się regenerują. Jedno spotkanie z nimi może skończyć się tragicznie. To wystarczające, aby przemyśleć zlecenie przeprowadzenia zabiegu zwalczającego kleszcze – dla własnego bezpieczeństwa. Przy okazji tego zabiegu pozbędą się Państwo również innych uciążliwych „gości” – komarów i meszek. 

Dezynsekcja kleszczy może przynieść pożądane rezultaty wyłącznie wtedy, gdy przeprowadzana jest przy użyciu profesjonalnych metod i środków. Warto taki zabieg zlecić profesjonalnej firmie DDD. 

 

Jak pozbyć się kleszczy, meszek i komarów? Mamy sprawdzony sposób!

Likwidacja kleszczy, meszek i komarów w wykonaniu naszej firmy odbywa się poprzez:

  • oprysk grubokroplisty przy użyciu odpowiednich środków,
  • zamgławianie termiczne, które polega na wytwarzaniu specjalnej mgły, która likwiduje znajdujące się w pobliżu kleszcze, meszki i komary. Dodatkowo działa na nie odstraszająco przez okres nawet kilku tygodni.

Metodę dobieramy w sposób indywidualny, po zapoznaniu się z miejscem, gdzie przeprowadzany zostanie zabieg. Oczywiście warunki otoczenia mają wpływ na efektywność zabiegu – musimy wziąć pod uwagę porę roku, pogodę, wielkość populacji szkodników oraz odległość od pobliskich zbiorników wodnych. Efekt pozabiegowy utrzymuje się od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Uzależnione jest to od intensywności opadów. 

kleszcze zagrożenia
jak zwalczyć kleszcze

Kleszcze, meszki i komary – gdzie warto przeprowadzić dezynsekcję?

Zabieg zwalczający kleszcze, meszki i komary powinien być przeprowadzany na terenach zielonych wokół:

  • domków jednorodzinnych,
  • ogródków działkowych,
  • organizowanych imprez plenerowych,
  • domków wczasowych, pensjonatów i domów wypoczynkowych,
  • domów dziecka i domów spokojnej starości,
  • terenów popowodziowych

Firma zwalczająca kleszcze w Mikołowie, Katowicach, Żorach, Rybniku, Tychach i na całym Śląsku – jesteśmy do Państwa dyspozycji! Czekamy na telefon, aby zająć się problemem kleszczy kompleksowo!

Call Now ButtonZadzwoń teraz